Mūsų mokykla buvo įkurta 1975 metais.

1994-06-08 mokyklai buvo suteiktas garsaus rusų aktoriaus Vasilijaus Kačialovo, gimusio ir užaugusio Vilniuje, vardas. Visa medžiaga apie aktorių ir jo gyvenimą yra kaupiama ir yra saugoma gimnazijos Vasilijaus Kačialovo muziejuje.

1998 m. buvo suformuotos dvi pirmosios humanitarinio profilio klasės, o 2000 m. – klasės, turinčios realinį profilį.

2001-09-23 Švietimo ir mokslo ministerijos įsakymu Nr. 1214 mokyklai buvo suteiktas gimnazijos statusas. Mes turime savo emblemą, himną ir uniformą.

Mokykloje sukurtos visos sąlygos mokiniams lavintis, veikia įvairūs būreliai ir studijos (sportiniai šokiai, teatro studija „Arlekinas“, autorinės dainos klubas, debatų klubas, aerobikos, tinklinio, futbolo, keramikos ir kiti būreliai). Gimnazija vykdo „Erasmus+“ projektus, projektą Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“, nuo 2018 m. dalyvauja projekte „Tyrinėjimo menas: partnerystės kuriančioms mokykloms, dalyvavo projektuose „Dideli maži ekranai, „SOCIFACTION socialinio verslo regionuose skatinimas“ ir kt.

Mokyklai vadovauja direktorė Roza Dimentova ir jos pavaduotojos: Galina Chijen, Tatjana Timko, Lolita Mateikaitė ir Danuta Jablonskaja.