Gruodžio 13-ąją gimnazijos Aktų salėje įvyko renginys, skirtas M.K.Čiurlionio 100-osioms mirties metinėms paminėti. Renginio organizatoriai ir vedėjai - gabiųjų mokinių klubo “UMKA” nariai. Jų parengta programa atskleidė ne vieną įdomų dailininko ir kompozitoriaus Čiurlionio gyvenimo puslapį ar kūrybos aspektą.

Ruošdamiesi renginiui klubo nariai kruopščiai kaupė medžiagą: vyko į menininko gimtinę Druskininkus, lankėsi Čiurlionio kultūros centre Vilniuje, pagerbė jį, uždegdami žvakeles prie jo paminklo Rasų kapinėse. Jau nuo lapkričio pradžios įvairiose gimnazijos klasėse klubo iniciatyva vyko kūrybiniai konkursai: vertimo, literatūriniai, piešimo… Šios ir kitos iš įvairių šaltinių gautos medžiagos pagrindu mokiniai lietuvių, rusų ir anglų kalbomis parengė ir renginio dalyviams pristatė spalvingas ir išsamias IKT pateiktis.


Pažintinę popietės programą paįvairino profesionalų iš Lietuvos Muzikos ir Teatro akademijos, Vilniaus J.Tallat-Kelpšos konservatorijos ir pačių gimnazistų atlikti meniniai intarpai – romansai, eilės, pianino ir smuiko melodijos, o salę ir fojė renginio metu puošė gražiausi mūsų jaunųjų dailininkų darbai. Renginys pavyko – taip teigė ir saviškiai, ir svečiai – grupelė Salomėjos Nėries gimnazijos moksleivių . Siūlome peržvelgti keletą įdomesnių sustabdytų šio renginio akimirkų.