Balandžio 1 d. lietuvių kalbos mokytojos Regina Kraucevičiūtė ir Viktorija Pucilauskienė bei bibliotekininkė Irina Soloveičik, su 3g klasės mokinių grupe išvyko į Vilniaus universitetą, kur biblioteka tęsia tradiciją ir trečius metus iš eilės kviečia visus norinčius pamatyti M. Mažvydo Katekizmo originalą VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje. Šiais metais buvo padaryta ir staigmena - lankytojams pirmą kartą, tik vieną dieną, eksponuojami ir lietuvių literatūros klasikų – Maironio, Žemaitės, V. Kudirkos, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės ir kitų rankraščiai.

VU biblioteka, turinti senas tradicijas ir turtingą kultūros paveldą, pernai paminėjo 440 metų sukaktį. Būtent čia yra saugoma pirmoji spausdinta knyga lietuvių kalba – M. Mažvydo Catechismusa prasty szadei... (Karaliaučius, 1547). Pasaulyje yra žinomi tik du šios nepaprastai reikšmingos mūsų raštijai knygos egzemplioriai. Vienas jų saugomas Vilniaus universiteto, o kitas – Torunės (Lenkija) universiteto bibliotekose. Manoma, kad iš viso išspausdinta apie 200 šios knygos egzempliorių. Vilniaus universiteto bibliotekos egzempliorius buvo gautas mainais 1957 metais iš Odesos (Ukraina) M. Gorkio mokslinės bibliotekos.

M. Mažvydo Katekizme įamžinta senoji lietuvių kalba, kuri dėl savo archaiškumo ir giminingumo su sanskritu itin reikšminga indoeuoropeistikos tyrinėjimams, ypač – lyginamajai kalbotyrai. Pats knygos lietuvių kalba išleidimas padarė didžiulį postūmį tolesniam bendrinės lietuvių kalbos populiarinimui, jos raidai bei išlikimui. Su M. Mažvydo Katekizmu prasidėjo naujas etapas lietuvių kalbos istorijoje – ėmė kurtis ir plėtotis lietuvių literatūrinė kalba, reikšminga lietuvių tautos kultūrinio gyvenimo priemonė.
Daugiau kaip penkiasdešimt metų pirmoji lietuviška knyga nebuvo prieinama visuomenei. Todėl bibliotekos tradicija kasmet vieną dieną rodyti M. Mažvydo Katekizmo originalą tampa puikia proga geriau susipažinti su pirmąja lietuviška knyga bei senuoju spausdintu ir rankraštiniu Lietuvos kultūros paveldu. Pirmoji lietuviška knyga viešai eksponuojama minint Vilniaus universiteto įkūrimo datą.